Mapa stránek
________________________

Telefony:


plicní ambulance
(+420) 235 524 626

spánková laborator
(+420) 777 347 896
(+420) 731 112 145
(+420) 235 524 627

jen spánková laboratoř

Tel. objednání a konzultace od 08:00

FAX:
(+420) 277 270 680

PACS: MUDr. Zdeněk Skácel – Pneumo-host s.r.o.

E-mail:
pneumo-host@seznam.cz
________________________

VAŠE DOTAZY
Jméno a příjmení:

Váš e-mail:

Předmět:

Text:

CO SE MÁLO ŘÍKÁ

1) "Kouření způsobuje rakovinu" je napsáno na každé krabičce cigaret, není ale napsáno, jak velké je riziko - tedy, že na následky kouření zemře každý druhý kuřák a každý šestý onemocnění rakovinou plic. Lidé, kteří nevědí, jak velké je riziko, nebezpečí podceňují, aneb "Mně se to nemůže stát."

2) Propagace nekouření ve sdělovacích prostředcích je slabá - musí být hojná a v hlavních vysílacích časech, např. před zprávami apod. a to dlouhodobě.

3) Cesta k nekuřácké společnosti musí být komplexní - daně (cena), zákaz reklamy, osvěta, podpora odvykání kouření. Příklad Irska (zakáz kouření ve všech veřejných prostorách, včetně hospod), ukazuje, že to jde, když je odvaha a rozhodnost.

4) Je nepřípustné, aby (naši) politici byli korumpováni tabákovými firmami, které jim hradí cesty na různé semináře. Tito politici pak lobují proti zákazu reklamy na tabákové výrobky za pomoci nesmyslných argumentů o svobodě volby apod.

5) Je třeba nazývat věci pravými jmény. Jestliže někdo úmyslně (za účelem vlastního zisku) vyrábí pochutinu, o které je jednoznačně prokázáno, že zabíjí, jestliže úmyslně cílí reklamu na ještě nevyzrálou populaci pubertální mládeže, aby ji nachytal na obrázky "svobody", divokého západu apod., s cílem, aby se tito mladí lidé posléze stali drogově závislí na nikotinu a v době, když již mají dost rozumu, nemohli jednoduše přestat, tak tedy takový člověk (firma) páchá vědomou vraždu, velmi promyšlenou a podlou, navíc vzhledem k počtu obětí masovou. Neboli člověk nemá svobodnou vůli, zda chce nebo nechce kouřit, není to jeho svobodné rozhodnutí.

6) Argumenty ve smyslu, že taky auta zabíjejí, neobstojí. Cigarety jsou jediným výrobkem, který, užívá-li se tak, jak se má, zabíjí. Navíc je úmyslně vyráběn tak, aby vznikala drogová závislost (nikotin je zpracováván a zpětně do cigaret v přesném množství vracen), aby kuřák nemohl jen tak přestat a musel kouřit velké množství cigaret denně.

7) Nerozumím tomu: je-li v potravině nalezen jeden kancerogen, je okamžitě zakázána, stažena z prodeje. Najde-li se nemoc šílených krav u jedné krávy, jsou vybíjena celá stáda. Přitom v cigaretovém kouři je přítomno přes 60 kancerogenů a zatímco na lidskou obdobu šílených krav zemře maximálně několik desítek lidí ročně, jen na rakovinu plic zemře celosvětově 1 milión lidí ročně. A cigarety se vyrábějí, prodávají, a zatím i propagují, dál.


<< Předchozí


Nejdůležitější fakta
Hrajte ruskou ruletu - kuřte!
Lze přestat kouřit?
Přestaňte kouřit, ušetříte
Žijte zdravě
Co se málo říká